Heategevusliku kontserdi Slava Ukraini raames koguti üle 690 000 euro Ukraina heaks

Heategevuslik kontsert Slava Ukraini 16. märtsil sündis tosinate muusikute ja vabatahtlike korraldajate koostöös, keda seob soov aidata Ukraina sõjas kannatanuid. Kolmetunnise kanaliteülese tele- ja raadiokontserdi jooksul koguti üle 690 000 euro sõjapiirkonna haiglaid abistava MTÜ Slava Ukraini toetuseks.

MTÜ Slava Ukraini viib koostöös mitmete organisatsioonide ja eraisikutega humanitaarabi otse Ukraina kõige tulisematesse konfliktikolletesse, et aidata sealsetel haiglatel ja inimestel sõja tingimustes vastu pidada. Kogutud annetusi kasutatakse kiirabiautode ja minibusside ostmiseks, vajalike vahenditega sisustamiseks ja koheseks saatmiseks otse linnadesse, kus seda abi kõige enam ja kõige kiiremini vaja on.

Kontserdi eesmärk oli koguda televaatajate ja raadiokuulajate abiga 300 000 eurot. Selle summa sisse mahub kümme kiirabiautot või kiirabi jaoks kohandatud autot, mis saavad ühes vajalikuga Ukraina poole teele asuda. See on abi, mis jõuab kohe abivajajani ja aitab päästa sadu elusid, seega pole liialdus, et iga annetus on tohutu kaaluga. Nüüd aga on ligi 700 000 euro eest võimalik saata Ukrainasse koguni 23 kiirabiautot.

Et seatud eesmärgini jõuda ning tänada organisatsioone ja inimesi, kes on Ukrainale hädas appi tõtanud, astusid õhtu jooksul lavale Eesti menukaimate ja parimate muusikute absoluutne tipp Nublust Svjata Vatrani, NOËPist Curly Stringsini ja ühendkooridest Ivo Linnani. Kontserdile sai kaasa elada kolmapäeva õhtul kell 20–23 Kanal 2, Raadio 2, Raadio 4 ja Postimees online'i vahendusel.

Previous

UUS POSTIMEES ⟩ Postimees Grupi juht Toomas Tiivel: «Meie eesmärk on teenida lugejat!»

Next

Apollo Kino ja kogupere meelelahutuskeskus Super Skypark avavad koostöös Baltikumi ainulaadse meelahutuskeskuse Apollo Skypark „Domina Shopping“ keskuses, Riias

Share this article